Certyfikat Czyste Leczenie przysługuje tym placówkom, które spełniają najbardziej restrykcyjne zasady aseptyki, higieny pracy i bezpieczeństwa, przyczyniając się do minimalizacji zakażeń szpitalnych.

SPOSÓB PRZYZNAWANIA CERTYFIKATU

 1. Zgłoszenie placówki poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej programu.
 2. Pozytywne przejście kontroli placówki, po uprzednim szkoleniu.
 3. Opłacenie kosztów uczestnictwa w programie.
 4. Pisemne doręczenie decyzji o wynikach kontroli.
 5. Ogłoszenie listy laureatów w mediach.
 6. Uroczyste wręczenie certyfikatów.

GŁÓWNE KORZYŚCI

Jeśli zarządzasz szpitalem lub inną placówką medyczną, jesteś właścicielem gabinetu kosmetycznego, przekonaj się jakie główne korzyści możesz uzyskać dzięki przystąpieniu do Programu Czyste Leczenie:

 1. Uzyskanie zaufania pacjentów, dzięki któremu będą postrzegali Twój szpital, gabinet jako absolutnie bezpieczny i czysty.
 2. Dodatkowa motywacja do przestrzegania najbardziej restrykcyjnych norm higieny. Wiesz, że zrobiłeś wszystko, aby w Twojej placówce nie doszło do zakażenia.
 3. Możliwość poszerzenia swojej wiedzy o nowości w dziedzinie przestrzegania higieny podczas przeprowadzania zabiegów na najwyższym, światowym poziomie.
 4. Dostęp do stworzonej na potrzeby programu bazy danych producentów sprzętu i materiałów medycznych oraz porad audytorów programu.
 5. Promocję swojej placówki, zarówno dzięki certyfikatowi jak i zamieszczaniu danych teleadresowych szpitala, gabinetu na stronie internetowej Czystego Leczenia.

KORZYŚCI DLA PACJENTÓW

Co możesz zyskać dzięki Programowi Czyste Leczenie:

 1. Pewność, że lecząc się w szpialu/gabinecie posiadającym certyfikat Czystego Leczenia nie musisz obawiać się jakichkolwiek powikłań zakaźnych, gdyż dzięki przestrzeganiu reguł programu ryzyko zakażenia jest zredukowane do zera. W chwili obecnej w większości szpitali podczas leczenia dochodzi do 10-15% zakażeń szpitalnych.
 2. Poczucie, że jesteś świadomym pacjentem, który wie o zagrożeniach, jakie mogą Cię spotkać w gabinecie lekarskim i kosmetycznym oraz jakie mieć wymagania wobec higieny.
 3. Możesz łatwo sprawdzić, czy lekarz, u którego się leczysz lub kosmetyczka, u której dbasz o swoją urodę postępują zgodnie z regułami programu Czyste Leczenie.
 4. Możesz odnaleźć placówkę medyczną, która przyjęła zasady programu czystości i bezpieczeństwa leczenia

Formularz Zgłoszeniowy